Dokumenter
 «Lysekrona fra Moldes første kirke: byttes mot kirkeskip?» (Romsdals Budstikke 7.7.1990)
 Artikler fra Romsdals Budstikke om bind V og VI av Gards- og ættesoge for Nesset
 Korrespondanse mellom Nesset kommune og Norsk lokalhistorisk institutt om bind VI og VII
 Kommunestyrevedtak fra Nesset om bind VI og VII

Eksterne lenker
Digitalarkivet (primærkilder) og Nasjonalbiblioteket (bøker, aviser og annet publisert materiale)
lokalhistoriewiki.no, med Norsk historisk leksikon (min brukerside)
Norgeskart, Statens kartverk (med offisielle stedsnavn)
Norsk stadnamnleksikon, Det Norske Samlaget 1997
Stadnamndatabasen, Fylkesarkivet i Sogn og Fjordane (ofte med preposisjoner og uttale)
Stedsnavnarkivet, faksimiler fra kortarkivene «Heradsregisteret» og «Seternamnarkivet» ved Universitetet i Oslo (ofte med preposisjoner og uttale)
Geographic Names Information System (GNIS), U.S. Geological Survey (stedsnavn i USA)
GEOnet Names Server (GNS), National Geospatial-Intelligence Agency (stedsnavn utenfor USA)

Takk til dem som har bidratt med hjelp og opplysninger siden 1992, uten at alle nødvendigvis er oppført som kilder i slektsdatabasen. Følgende er noen av dem jeg har vært i kontakt med.

Roger Amsler (Spartanburg, South Carolina)
Jan Andersen (Jevnaker)
Lise Andersen (Eidsnes)
Jan Ove Askautrud (Oslo)
Klaus-F. Augustiny (Bern, Sveits)
Bjørn Austigard (og øvrig stab ved Romsdalsmuseet, Molde)
Bjørn Bakke (Raufoss)
Charlene Barnhart (Iowa, USA)
Monica Bergem (Torvikbukt)
Norodd Bergene (Aurdal)
Brita Bergum (Tresfjord)
Ingrid Berild (Bolsøy prestekontor)
Johnny Berild (Molde)
Marla K. Burgess (Salem, Oregon)
Karen P. Deckelman (Granby, Connecticut)
Kanny Eik (Sekken)
Steinar Eik (Biristrand)
Bjorn Eikrem (San Rafael, California)
Enevold Falsen (Mölndal, Sverige)
Kjell Farstad (Skåla)
Thomas Aakre Fevang (Fagerstrand)
Elinor og Bergsvein Fladmark (Molde)
Ole-Bernt Gammelsæter (Holmestrand)
Alice Govig (Tacoma, Washington)
Ruth Tanner Govig (Kerkhoven, Minnesota)
Marianne Grønsberg (Molde)
Dan Haglund (Moorhead, Minnesota)
Rolf T. Hallauer (Büsserach, Sveits)
Arne Hattrem (Slemmestad)
Kent D. Hiestand (Colorado Springs)
Anne Hildrum
Ane Marta Hjertvik (Aukra)
Marit Hoel (Molde/Oslo)
Endre Holten (Eide)
Wenche Horvath (Michigan)
Roy Martin Istad (Bø i Telemark)
Jan Johansen
Johan Julnes (Aukra/Molde)
Jan M. Keus (Jar)
Arnfinn Kjelland (Volda)
Osvald Kringstad (Molde)
Margrit Kuhn (Wildomar, California)
Anders Kvernberg (Nasjonalbiblioteket, Oslo)
Fridthjof Køhn (Sekken)
Arne Langvatn (Volda)
John Morten Malerbakken (Sverige)
Per Arne Løhr Meek (Averøy)
Terje Wingaard Meldahl (Rådal)
Svein Moen (Molde)
Molde bibliotek
Leif Christian Mork
Klaus Johan Myrvoll (Nordsmøla)
Max Ingar Mørk (Molde kirkeverge)
Knut Nerheim (Scottsdale, Arizona)
Edel Helen Kindberg Nilsen (Spania)
Kitty Olsen (Sandnessjøen)
Heinrich Peter (Richterswil, Sveits)
Dr. H. U. Pfister (Staatsarchiv des Kantons Zürich)
Sue Powell
Dr. Christian Renfer (Hochbauamt des Kantons Zürich)
Riksarkivet (Oslo)
Bernhard Rothenhofer (Thalwil, Sveits)
Kristin Ruppel (Montana, USA)
Osvald Rydjord (Sandefjord)
Stein Arne Schnell (Kristiansund)
Randi Ingunn Selnes (Ålesund)
Bjarne Skorgen (Eidsvåg)
Arnstein Slinning (Ålesund)
Arnold Solemdal (Skåla)
Statsarkivet i Trondheim
Kenneth Juel Stavik (Askim)
Torill Sølvik Stavik (Molde)
Bjørg Steen (Aukra)
Bubs Stokes (Edmonds, Washington)
Rolf Strand (Molde)
Signe Strande (Molde)
Bjørg Sæterbø (Surnadal)
Odd Sørås (Langevåg)
Ola Tamburstuen (Otta)
Doris M. Tanner (Cambridge, Massachusetts)
Jakob Tanner (Richterswil, Sveits)
Bjørn Vikås
Gudrun Margrethe Ødegård (Smøla)
Knut Ødegård (Molde)
Per Øverland (Trondheim)
Albert Aarø (Molde)
Arthur F. og Anne Aarø (Molde)
Kolbjørn Aarø (Tromsdalen)
Fred Allan Aarøe (Frei)
John H. Aarønes (Florø)