Norddal
Alstadsæter
Berlia
Bakke, Tosten Persson på  (ca. 1673 - )
Berlia, Ivar Persson på  (ca. 1675 - 1743)
Berlia, Per Ivarsson på  (ca. 1712 - 1778)
Engeset, Siri Ivarsdotter på  (ca. 1714 - 1802)
Myra, Per Persson i  (ca. 1684 - ca. 1732)
Bjorstad
bnr. 2
Dale
Stokke, Tosten Rasmusson på  (ca. 1685 - ca. 1744)
Dalebøen
Dalebøen, Kari Andersdotter på  (1736 - 1808)
Dalebøen, Tore Olsson på  (ca. 1722 - 1786)
Hjelma, Lars Toresson  ( - ca. 1768)
Åk, Inger Olsdotter  (ca. 1699 - 1758)
Døvingen
Døvingen, Per Larsson på  (ca. 1720 - 1766)
Engeset
Engeset, Arne Jakobsson på  (ca. 1712 - 1796)
Engeset, Siri Ivarsdotter på  (ca. 1714 - 1802)
Gjerde
Gjerde, Jakob Persson på  (ca. 1726 - 1811)
Gjerde, Mats Ingebrigtsson på  (ca. 1720 - 1777)
Valldalen, Jakob Olsson i  (ca. 1687 - 1752)
Grønningsæter
Sæterbø
Hatlestad
Hatlestad, Ola Knutsson på  ( - etter 1711)
Hesthaugen
Hesthaugen, Jakob Persson i  (ca. 1691 - 1756)
Hjelma
Hjelma, Lars Toresson  ( - ca. 1768)
Hol
Hol, Ildri Eriksdotter på  ( - ca. 1707)
Hol, Per Olsson på  ( - ca. 1724)
Negarden
Hol, Ildri Eriksdotter på  ( - ca. 1707)
Hol, Jon Ivarsson på  (ca. 1645 - )
Hol, Per Olsson på  ( - ca. 1724)
Indreeide
bnr. 2
Frøysa, Ola Andersson på  (ca. 1701 - 1781)
Jamtegarden
Jamtegarden, Brita Persdotter på  (ca. 1692 - 1770)
Jamtegarden, Mons Eriksson på  (ca. 1735 - ca. 1804)
bnr. 2
Jamtegarden, Brita Persdotter på  (ca. 1692 - 1770)
Jamtegarden, Erik Hansson på  (ca. 1705 - 1783)
Jamtegarden, Jakob Olsson på  (ca. 1646 - )
Jamtegarden, Mons Eriksson på  (ca. 1735 - ca. 1804)
Jamtegarden, Ola Jakobsson på  (ca. 1680 - før 1762)
Kaldhussætra
Krikane
Krikane, Brita i  ( - etter 1762)
Krikane, Knut Olsson i  (ca. 1693 - 1765)
Møller, Hans  (1686 - 1734)
Langdalen
Vigen, Nils  (1860 - 1941)
Linge
Linge, Ingebrigt Rasmusson på  (ca. 1646 - 1711)
Omnos, Anders Knutsson på  (ca. 1666 - 1760)
Bakken
Linge, Nils Knutsson på  (ca. 1712 - 1774)
bnr. 3
Lingås
Lingås, Steinor Jonsdotter i  (ca. 1710 - 1777)
Andersgarden
Løvoll
Muldal
Der nede
Muldal, Kari Olsdotter i  ( - etter 1708)
Muldal, Tarald Olsson i  (ca. 1653 - )
Muri
Muri, Arne Rasmusson på  (ca. 1677 - )
Muri, Arne Rasmusson på  (ca. 1729 - 1801)
Muri, Ingebrigt Rasmusson på  (ca. 1675 - )
Muri, Marte Rasmusdotter på  (omkr. 1702 - 1777)
Muri, Mons Rasmusson på  (ca. 1679 - )
Muri, Ola Håkensson på  (ca. 1681 - ca. 1734)
Muri, Ottar Ivarsson på  (ca. 1629 - )
Muri, Rasmus Ingebrigtsson på  (ca. 1636 - )
Muri, Tore Sevaldsson på  (ca. 1643 - ca. 1703)
Reitane, Brita Ottarsdotter på  (ca. 1674 - 1720)
Stokke, Ivar Ottarsson på  (ca. 1665 - ca. 1714)
Stokke, Tosten Rasmusson på  (ca. 1685 - ca. 1744)
bnr. 1
Muriås
bnr. 1
Muriås, Ivar Sevaldsson på  (ca. 1626 - ca. 1705)
Myra
Myra, Per Persson i  (ca. 1684 - ca. 1732)
Nerhus
Nerhus, Guro Knutsdotter på  (ca. 1716 - etter 1782)
Nerhus, Jakob Toresson på  ( - 1768)
Omnos, Kari Taraldsdotter på  (ca. 1695 - 1762)
Omnos
Framgarden
Rellingen
Rellingen, Lars Rasmusson på  (ca. 1703 - 1764)
Rem
Negarden
Myra, Per Persson i  (ca. 1684 - ca. 1732)
Remset
Alstad, Anders Olsson på  (ca. 1689 - 1770)
Rønneberg
Framgarden
Rønneberg, Knut  (1772 - )
Sjølbørskor
Storvika
Nerhus, Guro Knutsdotter på  (ca. 1716 - etter 1782)
Sylte
Uri, Knut Jakobsson på  (ca. 1673 - 1753)
Sylte kyrkjegard
Grønningsæter, Karoline Nilsdotter  (1891 - 1982)
Vigen, Nils  (1860 - 1941)
Sætra
Hattrem, Ola Sevaldsson på  (ca. 1658 - ca. 1712)
Muri, Tore Sevaldsson på  (ca. 1643 - ca. 1703)
Sjølbørskor, Per Ingebrigtsson på  (ca. 1692 - 1753)
Sætra, Ingebrigt Sevaldsson på  (ca. 1647 - 1740)
Sætra, Jon Sevaldsson på  (ca. 1642 - )
Sætra, Sevald Jonsson på  (ca. 1594 - )
Tafjord
Oppigard
Tafjord, Ildri Jakobsdotter i  (ca. 1679 - 1763)
Tafjord, Jon Ingebrigtsson i  (ca. 1693 - 1762)
Uri
Kjøpstad, Sakse Rasmusson på  (ca. 1700 - 1754)
Uri, Anders Rasmusson på  (ca. 1694 - )
Uri, Gjøri Ivarsdotter på  (omkr. 1716 - 1781)
Uri, Knut Rasmusson på  (ca. 1696 - )
Uri, Ola Pålsson på  (ca. 1708 - 1781)
Uri, Rasmus Andersson på  (ca. 1644 - ca. 1708)
bnr. 2
Uri, Gjøri Ivarsdotter på  (omkr. 1716 - 1781)
Uri, Ola Pålsson på  (ca. 1708 - 1781)
Nilsgarden
Uri, Knut Jakobsson på  (ca. 1673 - 1753)
Valldal
Hjellen, Rasmus Knutsson på  (ca. 1715 - 1758)
Stokke, Kari Jonsdotter på  (ca. 1668 - 1743)
Veiberg, Ola Olssen  ( - ca. 1748)
Valldalen
Knutgarden
Valldalen, Eli Knutsdotter i  (ca. 1720 - 1803)
Valldalen, Knut Guttormsson i  (ca. 1725 - 1814)
Verpesdalen
Hesthaugen, Jakob Persson i  (ca. 1691 - 1756)
Verpesdalen, Lars Persson i  (ca. 1733 - 1794)
bnr. 1
bnr. 2
Hesthaugen, Jakob Persson i  (ca. 1691 - 1756)
Vika
Vigen, Nils  (1860 - 1941)
Vika, Jon Ingebrigtsson i  (ca. 1723 - 1761)
Vindsneset
Valldalen, Knut Guttormsson i  (ca. 1725 - 1814)
Ytterdal
Ytterdal, Jon Olsson i  (ca. 1694 - 1763)
Pegarden
Ytterdal, Jon Olsson i  (ca. 1694 - 1763)
Ytterdal, Ola Jonsson i  (ca. 1655 - )
Nordenfjellske dragonregiment
Gauldalske linjekompani
Müller, Blostrup  (1731 - 1782)
Skognske kompani
Müller, Blostrup  (1731 - 1782)
Schultz, Kristoffer Jørgen  (ca. 1724 - 1773)
Nordenfjellske gevorbne infanteriregiment
1. grenaderkompani
Nordenfjellske landdragonregiment
Nordmørske kompani
Bing, Mads Pederssen  (ca. 1657 - etter 1719)
Romsdalske kompani
Bing, Mads Pederssen  (ca. 1657 - etter 1719)
Nordfjord
Antons
Dorte  ( - etter 1762)
Andersson, Ola  (ca. 1672 - )
Antonisen, Hans  (ca. 1675 - 1731)
Bud, Gjert Andersson i  (ca. 1727 - 1803)
Eide, Elling Persson  (ca. 1741 - 1804)
Eide, Per Salmundsson på  ( - etter 1523)
Gran, Jens Eriksson  (1673 - 1741)
Haugan, Isabella Tostensdatter på  (ca. 1758 - )
Ræstad, Anders Knutsson på  (ca. 1792 - 1873)
Ræstad, Knut Andersson på  (1826 - )
Nordfolda
Nordfolda
Neset
Nordland
Fris, Jakob  (1750 - )
Gaupar, Ola Trondsson  (1765 - 1829)
Hjertøy, Hans Olssen  (ca. 1762 - 1840)
Malme, Mats Olsson på  (1777 - 1860)
Møller, Jens Worm  (1773 - 1813)
Nerland, Sakarias Hansen  (1778 - 1835)
Nilsson, Håken  (1756 - 1822)
Olssen, Morten  (1776 - )
Rask, Anne Akselsdotter  (ca. 1709 - 1787)
Setnes, Ola Olsson  (1774 - 1811)
Strande, Trond Perssen  (ca. 1752 - )
Øverland, Anders Knutsson  (ca. 1772 - )
Øverland, Ola Knutsson  (ca. 1769 - 1832)
Nordmøre
Aspa, Ivar Trondsson i  ( - etter 1489)
Aune, Kristian Meldahl  (1796 - )
Barhaug, Amund  ( - 1728)
Bolsneset, Ragnhild Olsdotter på  (1763 - )
Bull, Jens Lemvig  (1727 - 1799)
Endresdotter, Brit  (1753 - )
Halås, Oluf Pedersson  (ca. 1846 - )
Lønset, Anders Olsson på  (ca. 1671 - )
Mecklenburg, Ola  ( - før 1663)
Munthe, Ludvig Ivarsson  (1666 - 1735)
Nesje, Kristen Kristensson på  (1765 - )
Riber, Ole Graverssen  ( - ca. 1676)
Strøm, Andreas  (ca. 1761 - 1838)
Strøm, Ane Bolette  (ca. 1797 - 1875)
Strøm, Edvard  (ca. 1793 - )
Tingvoll, Anders Pedersson på  (1585 - 1655)
Trondsson, Olav  ( - 1474)
Ura, Aslak Jonsson i  (1781 - )
Veien, Auden Tostensson i  ( - mellom 1588 og 1597)