1. bergenhusiske infanteriregiment
Nordfjordske kompani
Paus, Jakob Kristian  (1723 - ca. 1759)
Nordre sunnmørske kompani
Stige, Ola Sjurdsson på  (ca. 1727 - )
1. opplandske infanteriregiment
Lesjiske kompani
Sigholt, Israel Olaus  (1724 - 1794)
1. trondhjemske infanteriregiment
Blix, Hans Jakob  (ca. 1734 - 1813)
Lund, Jens  ( - etter 1817)
Schnitler, Peter  (1690 - 1751)
Meråkerske kompani
2. akershusiske infanteribrigade
Taarvig, Andreas Borch  (ca. 1783 - 1831)
2. akershusiske infanteriregiment
de Vauvert, Louis  (ca. 1667 - 1754)
2. opplandske infanteriregiment
Granske kompani
Totenske kompani
2. trondhjemske infanteriregiment
Bie, Laurits  (ca. 1728 - før 1788)
Bull, Nils Rosing  (1760 - 1841)
Dale, Anders Olsson på  (1782 - 1850)
Fitzens, Hans Frederik  (ca. 1688 - 1748)
Kvam, Hans Hansson  (ca. 1690 - 1762)
Lein, Reinhold
Lossius, Kristoffer Kristoffersson  (ca. 1679 - 1741)
Lossius, Kristoffer Lorents  (ca. 1745 - 1827)
Løkke, Ola Amundssen  ( - ca. 1782)
Müller, Hans Hansson  (1738 - 1766)
Mürer, Palle Såby  (1774 - 1823)
Schladermund, Wilhelm Christian  (ca. 1768 - 1823)
Storm, Kristian Ulrik  (1678 - 1727)
Throne, Johan Andreas  (1776 - 1816)
Tønder, Rasmus  (ca. 1745 - 1803)
Brøsiske kompani
Meldal, Johan Mikael  (1734 - 1798)
Skjellerup, Peter Stefan Nielssen  (ca. 1698 - 1781)
Eresfjordske kompani
Austigard, Hans Olsson i  (ca. 1720 - 1755)
Bogge, Lars Ivarsson på  (ca. 1728 - 1797)
Eckleff, Konrad Henrik  (ca. 1709 - 1780)
Ernes, Henrik Hansson på  (ca. 1726 - 1785)
Finnset, Ola Eriksson på  (ca. 1745 - 1763)
Flor, Ola  ( - 1735)
Frisvoll, Ola Olsson på  (ca. 1705 - 1775)
Frisvoll, Per Ivarsson på  (ca. 1730 - )
Frisvoll, Sjurd Olsson på  (ca. 1716 - 1761)
Gauprøra, Tølløv Larsson på  (ca. 1746 - 1813)
Hagen, Aslak Eriksson i  (ca. 1756 - 1799)
Horne, Henrik Eriksson på  (ca. 1724 - før 1770)
Husby, Erik Ivarsson på  (ca. 1711 - 1784)
Husby, Ivar Eriksson på  (ca. 1752 - 1804)
Høvik, Åmund  (ca. 1714 - 1772 eller 1773)
Jordal, Åmund Bårdsson i  ( - etter 1764)
Kvam, Hans Hansson  (ca. 1690 - 1762)
Kvernberget, Jon Hansson på  (ca. 1734 - 1781)
Langelia, Pål Ellingsson i  (ca. 1747 - )
Lind, Kristen Ellingsson  (ca. 1748 - 1837)
Myklebostad, Henrik Knutsson på  (ca. 1722 - 1785)
Myklebostad, Knut Andersson på  (ca. 1713 - 1764)
Nesset, Ola Olsson på  (1764 - før 1829)
Reitan, Gunnar Olsson på  (ca. 1712 - 1770)
Røbekk, Anders Eriksson  (1723 - før 1766)
Sira, Ivar Knutsson på  (ca. 1732 - 1807)
Solhjell, Aslak Knutsson på  (ca. 1708 - 1768)
Stubøen, Pål Johansson på  (ca. 1729 - etter 1794)
Syltebø, Knut Torfinnsson på  (ca. 1710 - 1797)
Throne, Johan Andreas  (1776 - 1816)
Tjelle, Anders Aslaksson på  (ca. 1693 - ca. 1749)
Ødegård, Jon Eriksson på  (ca. 1737 - 1788)
Ødegård, Knut Ivarsson  (ca. 1713 - 1789)
Øverås, Lars Hansson på  (ca. 1737 - 1804)
Fannåttingske kompani
Bjørset, Engebret Larsson på  (1781 - )
Bolsneset, Benjamin Olsson på  (1722 - 1795)
Bretzer, Mats Robertssen  (ca. 1699 - før 1762)
Darre, Elias Heltberg  (ca. 1750 - 1827)
Dvergsneset, Knut Persson i  (ca. 1712 - )
Eidsnes, Ivar Bendiksson på  (ca. 1757 - )
Fitzens, Hans Frederik  (ca. 1688 - 1748)
Fuglset, Knut Knutsson  (ca. 1715 - ca. 1787)
Hauan, Fredrik Trulsson på  ( - ca. 1751)
Hjelset, Elling Olsson på  (ca. 1717 - ca. 1773)
Hjelset, Per Olsson på  (1727 - 1783)
Istad, Knut Ravaldsson på  (1718 - 1788)
Klingenberg, Hans Mikael Johannessen  (1738 - 1822)
Kyhn, Reinhold Andreas  (ca. 1714 - 1780)
Landre, Lars Eriksson på  (ca. 1720 - 1799)
Landre, Lars Persson  (ca. 1730 - 1797)
Leirgrovvik, Hans Larsson i  (1792 - )
Leirgrovvik, Lars Engebretsson i  (1751 - )
Leirgrovvik, Lars Larsson i  (1789 - )
Leirgrovvik, Per Larsson i  (1782 - )
Lønset, Ola Olsson  (ca. 1679 - )
Malo, Anders Persson  (1740 - )
Mek, Botolv Olsson på  (ca. 1719 - før 1795)
Nordnesje, Knut Hansson på  (ca. 1734 - 1791)
Røbekk, Ivar Eriksson på  (ca. 1756 - )
Sekkenes, Sjurd Andersson  (1772 - )
Skjellerup, Peter Stefan Nielssen  (ca. 1698 - 1781)
Skjersli, Per Persson  (ca. 1767 - 1804)
Solemdal, Erik Ivarsson  (1752 - 1827)
Sotåen, Arne Olsson  (1759 - ca. 1823)
Stokke, Per Olsson  (ca. 1742 - 1821)
Strande, Per Knutsson  (ca. 1756 - før 1815)
Throne, Johan Andreas  (1776 - 1816)
Tønder, Rasmus  (ca. 1745 - 1803)
Vide, Mikael  (1734 - 1799)
Øverland, Per Olsson på  (1789 - )
Gagnatske kompani
Müller, Hans Hansson  (1738 - 1766)
Hemneske kompani
Junghans, Johan Tomas Hammond  (1764 - 1798)
Lindved, Sten Nilsson  (ca. 1679 - 1754)
Meldalske kompani
Meldal, Johan Mikael  (1734 - 1798)
Skjellerup, Peter Stefan Nielssen  (ca. 1698 - 1781)
Romsdalske kompani
Lossius, Nils Kristoffersson  (ca. 1709 - 1790)
Nordnesje, Knut Hansson på  (ca. 1734 - 1791)
Reder, Johan Georg  (1751 - 1808)
Siem, Torjer Mortensson  (ca. 1758 - )
Sigholt, Israel Olaus  (1724 - 1794)
Skanke, Johan Hanssen  (ca. 1702 - ca. 1767)
Throne, Johan Andreas  (1776 - 1816)
Veblungsnes, Boye Rasmusson på  (ca. 1715 - )
Sunndalske kompani
Throne, Johan Andreas  (1776 - 1816)
Surndalske livkompani
Tønder, Rasmus  (ca. 1745 - 1803)
Vestnesiske kompani
Bentsson, Knut  (ca. 1697 - 1773)
Berill, Erik Olsson på  (ca. 1722 - )
Bolsøy, Anders Toresson på  (ca. 1725 - )
Brun, Nils Tønder  (1747 - 1810)
de Vauvert, Louis  (ca. 1667 - 1754)
Ellingsetra, Hannibal Nilsson på  (ca. 1679 - 1757)
Engan, Lars Olsson på  (1729 - 1773)
Fanbostad, Søren Olsson på  (1742 - 1798)
Fitzens, Hans Frederik  (ca. 1688 - 1748)
Fuglset, Aret Eriksson på  (1743 - 1818)
Fuglset, Knut Knutsson  (ca. 1715 - ca. 1787)
Fuglset, Per Knutsson  (ca. 1719 - )
Griset, Ola Olsson på  (ca. 1720 - 1798)
Grønn, Kristian  (ca. 1706 - før 1775)
Helland, Bertel Olsson på  (ca. 1732 - 1761)
Helland, Frans Ingelsson på  (ca. 1726 - før 1789)
Helland, Henrik Henriksson på  ( - etter 1783)
Helland, Knut Olsson  (1727 - 1789)
Helset, Anders Larsson på  (ca. 1711 - før 1796)
Kjersem, Jens Lassesson på  (ca. 1720 - 1767)
Kolstad, Knut Toresson  (ca. 1736 - 1774)
Levanger, David Erikssen  (ca. 1765 - 1826)
Myra, Morten Knutsson i  (1743 - 1795)
Müller, Hans Hansson  (1738 - 1766)
Reistad, Knut Olsson på  (ca. 1715 - )
Rypdal, Alv Knutsson på  (ca. 1712 - 1781)
Røbekk, Erik Andersson  (ca. 1693 - 1765)
Steinøygarden, Hans Jensson på  (1753 - )
Straume, Knut Olsson i  (ca. 1720 - før 1801)
Straume, Ola Hansson i  (ca. 1722 - 1792)
Sæbø, Erik Hansson  (ca. 1722 - 1802)
Sætre, Knut Lassesson på  (ca. 1716 - )
Talset, Knut Knutsson på  (ca. 1722 - ca. 1763)
Throne, Johan Andreas  (1776 - 1816)
Tønder, Henrik Hornemann  (1729 - 1799)
Tønder, Rasmus  (ca. 1745 - 1803)
Vestadstranda, Knut Andersson på  (1743 - )
Ørbekk, Håken Andreas  ( - mellom 1779 og 1800)
Øverland, Jørn Knutsson  (1766 - )
Øverås, Anders Åmundsson på  (1753 - etter 1791)
Vestre romsdalske landvernkompani
Bakke, Søren Justsson på  (ca. 1709 - )
Berg, Ingebrigt Eriksson  (ca. 1705 - 1793)
Berg, Jørn Botolvsson  (ca. 1712 - ca. 1780)
Bergsvik, Ola Olsson i  (ca. 1702 - 1777)
Bjørset, Jon Knutsson på  (ca. 1711 - 1765)
Bø, Ola Olsson i  (ca. 1707 - 1760)
Eide, Ola Sørensson på  (ca. 1707 - 1776)
Griset, Ivar Ivarsson  (ca. 1712 - 1781)
Holm, Lars Olsson  (ca. 1713 - før 1762)
Hovde, Jakob Henriksson på  (ca. 1702 - ca. 1779)
Hovde, Ola Ivarsson på  (ca. 1704 - 1782)
Kjersem, Rasmus Jonsson på  (ca. 1708 - 1775)
Knutsson, Ola  (ca. 1709 - 1789)
Kringstad, Jesper Åmundsson på  (ca. 1705 - ca. 1769)
Krubba, Knut Hansson i  (ca. 1711 - ca. 1752)
Langsteinen, Ola Andersson på  (ca. 1706 - 1767)
Lindset, Morten Persson på  (ca. 1708 - 1772)
Lyngheim, Asgaut Jensson på  (ca. 1710 - )
Lønset, Aslak Jonsson på  (ca. 1713 - 1767)
Monsås, Anders Olssen  (ca. 1706 - 1758)
Mork, Per Persson på  (ca. 1704 - 1766)
Nærem, Knut Larsson på  (ca. 1708 - 1778)
Nærem, Lasse Knutsson på  (ca. 1705 - 1787)
Olsson, Jens  (ca. 1712 - )
Ora, Ola Trondsson på  (ca. 1711 - 1768)
Ottestad, Sakarias Larsson på  (ca. 1706 - 1751)
Persson, Knut  (ca. 1709 - )
Reistad, Knut Olsson på  (ca. 1710 - )
Roaldsetlia, Løve Olsson i  (ca. 1710 - )
Romold, Ola Olsson på  (ca. 1713 - )
Røvik, Ola Knutsson i  (ca. 1708 - før 1772)
Sandnes, Ivar Bentsson på  (ca. 1708 - )
Setnes, Jakob Olsson på  (ca. 1708 - )
Solemdal, Finn Eriksson  (ca. 1710 - 1785 eller 1786)
Steinløysa, Jon Andersson på  (ca. 1708 - )
Strandhagen, Kristoffer Justsson i  (ca. 1702 - 1776)
Sørsylte, Jon Hansson på  (ca. 1702 - 1758)
Sørås, Åmund Tostensson i  (ca. 1706 - 1790)
Talberg, Hans Aretsson på  (ca. 1706 - )
Talberg, Ola Kristoffersson  (ca. 1707 - )
Tokle, Aslak Bergsveinsson på  (ca. 1710 - ca. 1777)
Tokle, Hans Bergsveinsson  (ca. 1714 - 1780)
Tollåsen, Søren Åmundsson på  (ca. 1707 - )
Tøndergård, Jens Persson  (ca. 1707 - ca. 1751)
Tøndergård, Ola Persson på  (ca. 1705 - ca. 1768)
Voll, Erik Eriksson på  (ca. 1712 - 1757)
Våge, Ottar Ivarsson på  (ca. 1703 - )
Øverbøen, Per Justsson på  (ca. 1708 - 1774)
Øverland, Per Ørjersson på  (ca. 1714 - )
Åndal, Erik Ellingsson  (ca. 1710 - )
Åndal, Ola Styrkårsson på  (ca. 1707 - ca. 1762)
Ås, Ola Knutsson i  (ca. 1702 - 1748)