Norddal
Grønningsæter
Sæterbø
Hatlestad
Hatlestad, Ola Knutsson på  ( - etter 1711)
Hesthaugen
Hesthaugen, Jakob Persson i  (ca. 1691 - 1756)
Hjelma
Hjelma, Lars Toresson  ( - ca. 1768)
Hol
Hol, Ildri Eriksdotter på  ( - ca. 1707)
Hol, Per Olsson på  ( - ca. 1724)
Negarden
Hol, Ildri Eriksdotter på  ( - ca. 1707)
Hol, Jon Ivarsson på  (ca. 1645 - )
Hol, Per Olsson på  ( - ca. 1724)
Indreeide
bnr. 2
Frøysa, Ola Andersson på  (ca. 1701 - 1781)
Jamtegarden
Jamtegarden, Brita Persdotter på  (ca. 1692 - 1770)
Jamtegarden, Mons Eriksson på  (ca. 1735 - ca. 1804)
bnr. 2
Jamtegarden, Brita Persdotter på  (ca. 1692 - 1770)
Jamtegarden, Erik Hansson på  (ca. 1705 - 1783)
Jamtegarden, Jakob Olsson på  (ca. 1646 - )
Jamtegarden, Mons Eriksson på  (ca. 1735 - ca. 1804)
Jamtegarden, Ola Jakobsson på  (ca. 1680 - før 1762)
Kaldhussætra
Krikane
Krikane, Brita i  ( - etter 1762)
Krikane, Knut Olsson i  (ca. 1693 - 1765)
Møller, Hans
Langdalen
Vigen, Nils  (1860 - 1941)
Linge
Linge, Ingebrigt Rasmusson på  (ca. 1646 - 1711)
Omnos, Anders Knutsson på  (ca. 1666 - 1760)
Bakken
Linge, Nils Knutsson på  (ca. 1712 - 1774)
bnr. 3
Lingås
Lingås, Steinor Jonsdotter i  (ca. 1710 - 1777)
Andersgarden
Løvoll
Muldal
Der nede
Muldal, Kari Olsdotter i  ( - etter 1708)
Muldal, Tarald Olsson i  (ca. 1653 - )
Muri
Muri, Arne Rasmusson på  (ca. 1677 - )
Muri, Arne Rasmusson på  (ca. 1729 - 1801)
Muri, Ingebrigt Rasmusson på  (ca. 1675 - )
Muri, Marte Rasmusdotter på  (omkr. 1702 - 1777)
Muri, Mons Rasmusson på  (ca. 1679 - )
Muri, Ola Håkensson på  (ca. 1681 - ca. 1734)
Muri, Ottar Ivarsson på  (ca. 1629 - )
Muri, Rasmus Ingebrigtsson på  (ca. 1636 - )
Muri, Tore Sevaldsson på  (ca. 1643 - ca. 1703)
Reitane, Brita Ottarsdotter på  (ca. 1674 - 1720)
Stokke, Ivar Ottarsson på  (ca. 1665 - ca. 1714)
Stokke, Tosten Rasmusson på  (ca. 1685 - ca. 1744)
bnr. 1
Muriås
bnr. 1
Muriås, Ivar Sevaldsson på  (ca. 1626 - ca. 1705)
Myra
Myra, Per Persson i  (ca. 1684 - ca. 1732)
Nerhus
Nerhus, Guro Knutsdotter på  (ca. 1716 - etter 1782)
Nerhus, Jakob Toresson på  ( - 1768)
Omnos, Kari Taraldsdotter på  (ca. 1695 - 1762)
Omnos
Framgarden
Rellingen
Rellingen, Lars Rasmusson på  (ca. 1703 - 1764)
Rem
Negarden
Myra, Per Persson i  (ca. 1684 - ca. 1732)
Remset
Alstad, Anders Olsson på  (ca. 1689 - 1770)
Rønneberg
Framgarden
Rønneberg, Knut  (1772 - )
Sjølbøskor
Storvika
Nerhus, Guro Knutsdotter på  (ca. 1716 - etter 1782)
Sylte
Uri, Knut Jakobsson på  (ca. 1673 - 1753)
Sylte kyrkjegard
Sætra
Hattrem, Ola Sevaldsson på  (ca. 1658 - ca. 1712)
Muri, Tore Sevaldsson på  (ca. 1643 - ca. 1703)
Sjølbøskor, Per Ingebrigtsson på  (ca. 1692 - 1753)
Sætra, Ingebrigt Sevaldsson på  (ca. 1647 - 1740)
Sætra, Jon Sevaldsson på  (ca. 1642 - )
Sætra, Sevald Jonsson på  (ca. 1594 - )
Tafjord
Oppigard
Tafjord, Ildri Jakobsdotter i  (ca. 1679 - 1763)
Tafjord, Jon Ingebrigtsson i  (ca. 1693 - 1762)
Uri
Kjøpstad, Sakse Rasmusson på  (ca. 1700 - 1754)
Uri, Anders Rasmusson på  (ca. 1694 - )
Uri, Gjøri Ivarsdotter på  (omkr. 1716 - 1781)
Uri, Knut Rasmusson på  (ca. 1696 - )
Uri, Ola Pålsson på  (ca. 1708 - 1781)
Uri, Rasmus Andersson på  (ca. 1644 - ca. 1708)
bnr. 2
Uri, Gjøri Ivarsdotter på  (omkr. 1716 - 1781)
Uri, Ola Pålsson på  (ca. 1708 - 1781)
Nilsgarden
Uri, Knut Jakobsson på  (ca. 1673 - 1753)
Valldal
Hjellen, Rasmus Knutsson på  (ca. 1715 - 1758)
Stokke, Kari Jonsdotter på  (ca. 1668 - 1743)
Veiberg, Ola Olssen  ( - ca. 1748)
Valldalen
Knutgarden
Valldalen, Eli Knutsdotter i  (ca. 1720 - 1803)
Valldalen, Knut Guttormsson i  (ca. 1725 - 1814)
Verpesdalen
Hesthaugen, Jakob Persson i  (ca. 1691 - 1756)
Verpesdalen, Lars Persson i  (ca. 1733 - 1794)
bnr. 1
bnr. 2
Hesthaugen, Jakob Persson i  (ca. 1691 - 1756)
Vika
Vigen, Nils  (1860 - 1941)
Vika, Jon Ingebrigtsson i  (ca. 1723 - 1761)
Vindsneset
Valldalen, Knut Guttormsson i  (ca. 1725 - 1814)
Ytterdal
Ytterdal, Jon Olsson i  (ca. 1694 - 1763)
Pegarden
Ytterdal, Jon Olsson i  (ca. 1694 - 1763)
Ytterdal, Ola Jonsson i  (ca. 1655 - )
Nordenfjellske dragonregiment
Gauldalske linjekompani
Müller, Blostrup  (1731 - 1782)
Skognske kompani
Müller, Blostrup  (1731 - 1782)
Schultz, Kristoffer Jørgen  (ca. 1724 - 1773)
Nordenfjellske gevorbne infanteriregiment
1. grenaderkompani
Nordfjord
Antons
Dorte  ( - etter 1762)
Andersson, Ola  (ca. 1672 - )
Antonisen, Hans  (ca. 1675 - 1731)
Bud, Gjert Andersson i  (ca. 1727 - 1803)
Eide, Elling Persson  (ca. 1741 - 1804)
Eide, Per Salmundsson på  ( - etter 1523)
Gran, Jens Eriksson  (1673 - 1741)
Ræstad, Anders Knutsson på  (ca. 1792 - 1873)
Ræstad, Knut Andersson på  (1826 - )
Tostensdatter, Isabella  (ca. 1758 - )
Nordland
Malme, Mats Olsson på  (1776 - 1860)
Møller, Jens Worm  (1773 - 1813)
Olssen, Morten  (1776 - )
Nordmøre
Aspa, Ivar Trondsson i  ( - etter 1489)
Aune, Kristian Meldal  (1796 - )
Barhaug, Amund  ( - 1728)
Bolsneset, Ragnhild Olsdotter på  (1763 - )
Bull, Jens Lemvig  (1727 - 1799)
Halås, Oluf Pedersson  (ca. 1846 - )
Lønset, Anders Olsson på  (ca. 1671 - )
Mecklenburg, Ola  ( - før 1663)
Munthe, Ludvig Ivarsson  (1666 - 1735)
Nesje, Kristen Kristensson på  (1765 - )
Riber, Ole Graverssen  ( - ca. 1676)
Strøm, Andreas  (ca. 1761 - 1838)
Strøm, Ane Bolette  (ca. 1798 - )
Strøm, Edvard  (ca. 1793 - )
Tingvoll, Anders Pedersson på  (1585 - 1655)
Trondsson, Olav  ( - 1474)
Veien, Auden Tostensson i  ( - mellom 1588 og 1597)
Nordre Fredrikshald
Berg, Jakob  ( - etter 1770)
Nordre Land
Vinjar
Lunde, Knut Arnesson på  (ca. 1633 - 1699)
Norge
Minie
Berg, Ola Sørenssen  (ca. 1701 - 1757)
Bie, Laurits  (ca. 1728 - før 1788)
Blix, Hans Jakob  (ca. 1734 - 1813)
Bretzer, Mats Robertssen  (ca. 1699 - før 1762)
Haugen, Ola Jakobsson  (1889 - 1962)
Hedemark, Arne Gregorius  (ca. 1704 - 1768)
Jervell, Margareta  (1774 - 1807)
Junghans, Johan Tomas Hammond  (1764 - 1798)
Kyhn, Reinhold Andreas  (ca. 1714 - 1780)
Löwental, Karl August Wilhelm  (ca. 1741 - )
Ofstad, (?)
Schultz, Jakob Johanssen  ( - 1764)
Schultz, Kristoffer Jørgen  (ca. 1724 - 1773)
Tønder, Rasmus  (ca. 1745 - 1803)
Vide, Mikael  (1734 - 1799)
von Schultz, Georg Christian  (1632 - 1715)
Ørbekk, Håken Andreas  ( - før 1800)
NSB
Ofoten
Allan, Hans Fredrik  (1762 - 1847)
Leth, Jokum Pedersson  (ca. 1672 - 1742)
Liland
Andersdotter, Eva Kathrine  (1828 eller 1829 - )
Perret, Paulus Marius  (1864 - )
Oppdal
Lo øvre
Rånnån
Dal, Sissel  (ca. 1729 - 1809)
Toftåkran
Vognill
Opplandene
Brandal, Pål Heljesson i  ( - etter 1611)
Eide, Halldor Persson på  ( - etter 1764)
Eide, Margrete Andersdotter på  ( - etter 1764)
Halldorsdotter, Torø  (ca. 1741 - 1800)
Hoem, Jørn Matsson  (ca. 1735 - før 1801)
Horne, Tora Eiriksdotter på  ( - etter 1770)
Kristensdatter, Inger  ( - etter 1788)
Lindset, Morten Mortensson på  (ca. 1709 - )
Lindset, Morten Mortensson på  (ca. 1736 - )
Muri, Ingebrigt Rasmusson på  (ca. 1675 - )
Persdotter, Marit  ( - etter 1777)
Siem, Torjer Mortensson  (omkr. 1760 - 1823)
Stiving, Tore Olsson  (ca. 1766 - 1836)
Opplandske infanteriregiment
2. gevorbne grenaderkompani
Taarvig, Andreas Borch  (ca. 1783 - 1831)