Sunnmøre
Herøy
Herøy gard
Berg, Anna Olava  (ca. 1747 - 1784)
Lia, Guro Syversdotter i  (1700 - 1791)
Olsson, Sivert  (1736 - 1812)
Kvalsund
Runde fyr
Korn, Peter Fredrik  (1730 - 1793)
Storøya
Sande
Helland
Knotten
Knotten, Pernille Olsdotter  (ca. 1768 - 1804)
Sandshamn
Fris, Johan  (ca. 1742 - )
Mørk, Maren Jentoft  (ca. 1759 - )
Øvrelid
Myklebust, Rasmus Ingebrigtsson på  (ca. 1595 - ca. 1666)
Sunnylven
Bjørdal, Anders Gunnarsson på  (ca. 1698 - 1765)
Rindal, Eli Stefansdotter på  (ca. 1716 - 1787)
Rindal, Knut Olsson på  (ca. 1720 - 1786)
Øye, Per Østensson i  (ca. 1680 - 1754)
Bjørdal
Fivelstad
Der heime
Fivelstad, Arne Olsson på  (ca. 1673 - 1753)
Fivelstad, Arne Olsson på  (1734 - 1819)
Der ute
Fivelstad, Ola Jonsson på  ( - etter 1732)
Frøysa
bnr. 4
Frøysa, Isak Jonsson på  (ca. 1636 - )
Frøysa, Per Isaksson på  (ca. 1678 - 1743)
Frøysa, Synneva Persdotter på  (ca. 1687 - 1743)
Ellendbruket
Frøysa, Gjertrud Persdotter på  (omkring 1715 - 1789)
Frøysa, Ola Andersson på  (ca. 1701 - 1781)
Geilebruket
Frøysa, Rasmus Jonsson på  ( - etter 1745)
Hellebostad
Innigard
Helset
Eystein  ( - før 1391)
Rygg, Ingebjørg Nilsdotter på  ( - etter 1599)
Vereide, Nils Olsson på  ( - 1633 eller 1634)
Indre Bjørdal
bnr. 1
bnr. 2
Karbø
Ytrehorne, Kristen Arnesson på  (ca. 1679 - ca. 1718)
Langeland
Eystein  ( - før 1391)
Rygg, Erik Olsson på
Vereide, Nils Olsson på  ( - 1633 eller 1634)
Moldskreddalen
Moldskreddal, Jens Knutsson i  (ca. 1684 - 1748)
Par
Eystein  ( - før 1391)
Ellevsson, Jakob
Hauge, Gabriel Nilsson på  ( - før 1644)
Rygg, Jon Eiriksson på  ( - før 1578)
Rindalen litle
Øgarden
Fivelstad, Arne Olsson på  (1734 - 1819)
Øgard, Håken Toresson på  (ca. 1715 - 1762)
Rindalen store
Rindal, Brit Larsdotter på  (ca. 1722 - 1759)
Rindal, Lars Gregoriusson på  (ca. 1693 - ca. 1727)
Garden
Rindal, Knut Olsson på  (ca. 1720 - 1786)
Rindal, Lars Gregoriusson på  (ca. 1693 - ca. 1727)
Stadheim
Kristenbruket
Storstein
Storstein, Anders Jonsson på  (ca. 1636 - ca. 1706)
Storstein, Anne Andersdotter på  (ca. 1677 - 1742)
Storstein, Endre på  ( - etter 1721)
Storstein, Ivar Olsson på  (ca. 1685 - 1740)
Storstein, Margrete Larsdotter på  ( - etter 1721)
Øgard, Håken Toresson på  (ca. 1715 - 1762)
bnr. 3
Øgard, Håken Toresson på  (ca. 1715 - 1762)
Ytre Bjørdal
bnr. 3
Øye
Utigard
Øye, Per Østensson i  (ca. 1680 - 1754)
Surnadal
Lauvåsen, Ola Olssen på  (1797 - 1839)
Ruberg, Anders Jensson  (ca. 1696 - )
Ruberg, Hans Jensson  (ca. 1691 - )
Ruberg, Jens Jensson  (ca. 1693 - )
Ruberg, Rasmus Jensson  (ca. 1687 - )
Sylte, Bjørn Persson  (1837 - etter 1900)
Vikberg, Andreas Johannes  (ca. 1790 - 1862)
Glærem
Glærem, Hans Ågesson på  (ca. 1617 - før 1684)
Surnadalsøra
Bentsdotter, Anniken  ( - ca. 1678)
Rasmusdotter, Kirsten  ( - ca. 1681)
Ruberg, Jens Persson  (ca. 1641 - )
Ågesson, Jakob  ( - ca. 1683)
Sylte
Nytrøa
Sylte, Bjørn Persson  (1837 - etter 1900)
Telesbø
Øvstbøen
Øvstbøen, Eivind på  ( - etter 1597)
Sveits
Amsler, Jakob  (ca. 1580 - )
Amsler, Ulrich  (1604 - 1681)
Fierer, Anna  (ca. 1600 - 1673)
Gübler, Verena
Lindinger, Elisabeth Barbara  (1641 - )
Schinz, Katharina  (ca. 1524 - )
Schnorf, Katharina
Zürich
Eidgenössische polytechnische Schule
Tanner, Kristian Wilhelm  (1873 - 1934)
Fehraltorf
Güttinger, Susanna  (1712 - 1789)
Grossmünster
Pfister, Susanna  (1744 - 1829)
Rusterholz, Kaspar  ( - før 1818)
Hirzel
Bruppacher, Hans Heinrich  (1633 - 1678)
Bruppacher, Verena  (1652 - )
Hitz, Margaret  (ca. 1614 - 1682)
Landis, Anna
Landis, Anna  (1582 - 1657)
Landis, Hans  (ca. 1521 - )
Landis, Peter  (1601 - )
Pfister, Hans Jakob  (1644 - 1702)
Schäppi, Barbara  (1710 - )
Strickler, Anna  (ca. 1622 - )
Strickler, Barbara  (ca. 1625 - )
Strickler, Barbara  (1648 eller 1649 - 1717)
Strickler, Hans  (ca. 1605 - 1701)
Strickler, Margaret  (1608 - )
Strickler, Oswald  (1600 - 1629)
Strickler, Rudolf  (ca. 1618 - )
T., Elisabeth  (1630 - )
Aesch
Pfister, Hans Jakob  (1644 - 1702)